PREZENTACJA SPRZĘTU WYWAŻENIOWEGO SAN

W dniu 28 sierpnia 2018 r., na terenie Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce, odbył się pokaz sprzętu wyważeniowego izraelskiej firmy SAN Ltd. Pokaz powstał we współpracy z CENZIN i dedykowany był służbom podległym Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwu Sprawiedliwości oraz wojsku.

Szkolenie poprowadzili przedstawiciele SAN – byli funkcjonariusze izraelskich sił specjalnych. Podczas prezentacji obecni byli również przedstawiciele Ambasady Izraela w Warszawie  – Pan płk Itai Brin – Attache Obrony i Wojskowy, Pani Shir Slutzky – Radca Handlowy i Pani Dyrektor Katarzyna Dzitd z Departamentu Handlowego. W prezentacji udział wzięli również Pan mjr Piotr Zdunowski oraz Pan kpt. Grzegorz Woscholski – specjaliści Biura Ochrony i Spraw Obronnych CZSW jak również Zarząd i przedstawiciele CENZIN – wyłącznego dystrybutora marki w Polsce.

Prezentacja odbyła się w obiekcie szkoleniowym GISW i składała się z dwóch paneli; teoretycznego i praktycznego. Eksperci z SAN zapoznali uczestników z profilem działalności firmy a także  zademonstrowali możliwości techniczne wyważania zabezpieczonych drzwi z użyciem narzędzi SAN. Uczestniczy szkolenia mieli również możliwość osobistego przetestowania zestawu w sytuacji realnej.

Podczas wydarzenia zostały również zaprezentowane przez funkcjonariuszy GISW działania interwencyjne i likwidacja zagrożenia w celi mieszkalnej z użyciem m.in. wyrzutnika GL- 06 z amunicją niepenetracyjną SIR 40 x 46 mm oraz zestawu wyważeniowego firmy SAN.

 

Żródło: szer. Edyta Kulesza, Rzecznik Prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Warszawie- Białołęce, CENZIN
Zdjęcia: szer. Edyta Kulesza/ por. Michał Grodner

Scroll Up