NOWOCZESNA BROŃ W RĘKACH POLSKICH SŁUŻB

APC9, USW oraz tłumiki produkcji szwajcarskiego B&T AG testowali w Warszawie operatorzy polskich służb specjalnych oraz specjaliści ochraniający obiekty szczególnego znaczenia w czasie prezentacji dedykowanej, organizowanej przez CENZIN.

B&T AG to szwajcarski producent broni i tłumików uznawanych za najlepsze na świecie. Gościom zaprezentowano nie tylko możliwości techniczne USW (Universal Service Weapon) i karabinka policyjnego APC9, ale także testowano tłumiki do broni produkcji tej samej firmy, uznawane za wiodące w swojej klasie.

USW (Universal Service Weapon) to nowa kategoria broni, wypełniająca lukę między pistoletem, pistoletem maszynowym i karabinkiem, która umożliwia skuteczne rażenie celów na odległościach do 75 metrów. Jest to możliwe dzięki całkowicie nowej koncepcji łączącej celownik kolimatorowy Aimpoint NANO Red Dot Sight, wbudowaną, składaną na bok kolbę i nowatorską, chronioną patentem konstrukcję.

APC9 to z kolei pistolet maszynowy z amunicją 9 × 19 mm Parabellum, który na rynku amerykańskim dostępny będzie również w kalibrze .45 ACP. APC9 oferowany jest w kilku odmianach różniących się rodzajem kolby. Standardową jest wersja z lufą o długości 175 mm i kolbą z tworzywa sztucznego składaną na prawą stronę.

B&T jest także producentem GL06 – nieśmiercionośnej broni przeznaczonej dla policji, służb mundurowych i penitencjarnych. Służy do pacyfikacji tłumu przy użyciu amunicji niezabijającej 40 mm x 46. W Polsce GL06 znajduje się na wyposażeniu m.in. służby więziennej.

Prezentacja spotkała się ze znakomitym odbiorem zarówno zaproszonych gości, jak i przedstawicieli B&T, Marka Zimmermana i Clauda Wernera. W ostatnim newsletterze międzynarodowym B&T zwraca uwagę na fakt, że rynek polski jest, obok Wegier, Czech, Litwy i Słowacji, kolejnym rosnącym rynkiem Europy Wschodniej. Jednocześnie komplementuje polskiego partnera prezentacji, CENZIN, nazywając prezentację „najlepszą jaką do tej pory” B&T widziało.

„Europa Wschodnia zaczyna być coraz bardziej produktywnym rynkiem dla B&T. Polska, Węgry, Litwa i Czechy współgrają ze sobą. Słowacja jest obecnie największym użytkownikiem APC9 na świecie. Widzimy szansę w większości krajów. Wschód wschodzi dla B&T i bardzo nas to cieszy (…)”– pisze B&T.

Wymiernym efektem przeprowadzonej prezentacji jest podpisanie przez CENZIN umowy na dostawę kilkuset sztuk karabinków APC9 na potrzeby jednej z polskich służb. Pistolety zostaną dostarczone do końca bieżącego roku.

 

Scroll Up