CENZIN ponownie dostarczy amunicję dla polskiej policji

CENZIN dostarczy Komendzie Głównej Policji amunicję strzelecką Sellier & Bellot oraz treningową Simunition.

Łączna wartość zamówień podstawowych i opcjonalnych to blisko 14,5 mln zł brutto.

Komenda Główna Policji w drodze postępowania przetargowego wybrała CENZIN (Grupa PGZ) na dostawcę amunicji strzeleckiej i treningowej. CENZIN dostarczy 9 570 000 sztuk nabojów pistoletowych kal. 9×19 mm Parabellum z pociskiem całkowicie pokrytym płaszczem (TFMJ), z opcją poszerzenia zamówienia o kolejnych 4 785 000 szt. Wartość całkowita zamówienia to 12 536 221,50 zł brutto, w tym wartość zamówienia podstawowego wynosi 8 357 481,00 zł brutto, a zamówienia opcjonalnego 4 178 740,50 zł brutto.

CENZIN dostarczy również KGP milion sztuk nabojów pistoletowych kal. 9×19 mm Parabellum z nietoksycznym pociskiem o zmniejszonym rykoszetowaniu typu JHP, z opcją zwiększenia zamówienia o 500 000 szt. Całkowita wartość transakcji brutto wynosi w tym przypadku 1 734 300,00 zł, przy czym
1 156 200,00 zł brutto to kwota zamówienia podstawowego, a 578 100,00 zł to wartość zamówienia opcjonalnego.

Policja zakupiła również 50 000 szt. nabojów treningowych barwiących kal. 9 mm. Istnieje możliwość zwiększenia zamówienia o 25 000 szt. Całkowita kwota transakcji to w tym przypadku 202 950,00 zł brutto, w tym cena zamówienia podstawowego to 135 300,00 zł, a cena zamówienia opcjonalnego to 67 650,00 zł brutto.

Z obiema firmami współpracujemy od lat. Zarówno czeski Sellier & Bellot, jak i kanadyjski Simunition to światowi liderzy, dostarczający amunicję wysokiej jakości. Należy podkreślić fakt, że zamówiona przez polską Policję amunicja jest – w porównaniu z tradycyjną – przyjazna dla środowiska – mówi Sebastian Meitz, Prezes Zarządu CENZIN sp. z o.o.

Naboje pistoletowe Sellier & Bellot kal. 9×19 mm Parabellum z pociskiem całkowicie pokrytym płaszczem (TFMJ – Total Full Metal Jacket) produkowane są przy wykorzystaniu technologii NONTOX. Miedziana osłona dolnej części rdzenia tego nietoksycznego pocisku eliminuje  odparowywanie ołowiu do otoczenia podczas strzelania. Naboje pistoletowe Sellier & Bellot: kal. 9×19 mm Parabellum
z nietoksycznym pociskiem o zmniejszonym rykoszetowaniu typu JHP (Jacketed Hollow Point) to doskonała amunicja obronna. Naboje te  mogą być stosowane w szerokiej gamie broni palnej.

Amunicja Simunition kaliber 9 mm z pociskiem barwiącym jest optymalna do szkolenia w dowolnym czasie, w każdym miejscu, wewnątrz i na zewnątrz budynków, w tym m.in. do szkolenia w zakresie realistycznych interaktywnych scenariuszy, sytuacji antyterrorystycznych, ćwiczeń patrolowych czy przeszukiwania pomieszczeń i budynków.

Amunicja ta, wykorzystując opatentowaną technologię zredukowanej energii oraz dodatkowe zestawy adaptacyjne, jest przeznaczona do zwiększania bezpieczeństwa i zapewnienia prawidłowego funkcjonowania broni. To nietoksyczny i nie niosący zagrożenia dla życia pocisk z substancją barwiącą na bazie detergentu, rozpuszczalną w wodzie.

Spółkę CENZIN i Komendę Główną Policji łączy długoletnia współpraca, ale to pierwszy przetarg na tak dużą dostawę. Podpisywana umowa ma duże znaczenie zarówno dla nas, jak i dla Policji. Mamy nadzieję, że będą kolejne – podsumowuje Szczepan Baworski, Dyrektor Biura Sprzętu Wojsk Lądowych CENZIN.

CENZIN dostarczy amunicję czeskiego producenta Sellier & Bellot oraz barwiące naboje treningowe Simunition General Dynamics Ordnance and Tactical Systems – Canada Inc. do 17.11.2017 r. Termin realizacji dla dostaw opcjonalnych to 15.12.2017 r.

Scroll Up