Bieg Zimowego Janosika 2019

  

Jak się okazuje, zimowa aura nie studzi sportowego zapału. Wielu z pracowników CENZIN, to osoby niezwykle aktywne o niecodziennych pasjach oraz inicjatywach. Dowodzi tego udział naszego kolegi Bartka Zglińskiego z Biura Sprzętu Morskiego w biegu „Zimowego Janosika”. W ubiegłym tygodniu w Niedzicy ukończył 42 km trasę biegu z czasem 8h 53 min. GRATULUJEMY!

– Uczestnictwo w biegu Zimowego Janosika 2019 było moim pierwszym kontaktem z górskimi biegami zimowymi. Warunki śniegowe w okolicach Niedzicy spowodowały perturbacje z długością trasy, która początkowo miała wynosić ponad 45 km. Dwa dni przez zawodami została skrócona do ok. 30 km powodu braku możliwości jakiegokolwiek przetarcia szlaków chociażby przez piechurów na rakietach śnieżnych. Ostatecznie trasa została określona na 42 km. Pogoda była idealna; czternastostopniowy mróz i bezchmurne niebo. Najtrudniejsze były odcinki, które prowadziły wąskimi, trzydziestocentymetrowymi ścieżkami w kopnym śniegu. Wyprzedzanie było niemożliwe ze względu na ponad półmetrowy śnieg leżący po obu stronach – wspomina Bartek          

Podczas biegu w trudnych warunkach Bartek miał możliwość przetestowania latarki czołowej Ledlenser MH10, będącej w ofercie sklepu internetowego CENZIN https://sklep.cenzin.com/sklep/latarka-ledlenser-czolowa-mh10/Świetny sprzęt do biegu długodystansowego ze względu na swoją kompaktowość, moc diody oraz długotrwałość świecenia. Sprawdziła się idealnie – potwierdza Bartek.

Scroll Up